Sportovní centrum Nymburk bude součástí Národních sportovních center

26.04.2014 21:02

Tisková zpráva

Zdroj: www.cuscz.cz

Delegáti Valné hromady České unie sportu se na svém zasedání zabývali mimo jiné i převodem majetku v podobě Sportovního centra Nymburk. Vložením sportovního centra ČUS do nově vzniklého zapsaného spolku „Národní sportovní centrum Nymburk, z.s.", tak vznikne jedno z prvních olympijských center podle dlouhodobé strategie Českého olympijského výboru.

Jde o nezbytný krok, který je nutný k záchraně areálu. Vznik nového celku je jedinou možností, jak centrum zrevitalizovat a zajistit stárnoucímu areálu potřebnou úroveň, přizpůsobit ho soudobým potřebám sportovců a získat tak opět konkurenceschopné centrum pro přípravu mládeže.

Sportovní centrum Nymburk bylo budováno v letech 1952 – 1988 a slouží širokému spektru sportů. Areál je vzhledem ke své rozloze a množství budov ovšem náročný na svoji údržbu a provoz všech celků. Vzhledem k tomu, že do něj nebylo v minulosti investováno, začal chátrat, a proto nyní vyžaduje vyšší investice, například do ubytování.

Celkově by v budoucnu mělo na našem území vzniknout 7 Národních sportovních center. Lyžaři i další sporty by měli najít zázemí v Harrachově a Novém městě na Moravě, vodní sporty v centru zahrnující  Račice a Tróju, tenisté v Prostějově, atleti v ostravských Vítkovicích a s fotbalisty na Strahově a Nymburk jako multifunkční centrum bude sloužit přípravě české reprezentace včetně mládežnické, ale i zahraničním sportovcům.